SENIORIADA 2018 W STARGARDZIE - Aktualności SEiRP - Policja Zachodniopomorska

Aktualności SEiRP

SENIORIADA 2018 W STARGARDZIE

Członkowie Koła nr 13 SEiRP w Stargardzie w dniu 26.05.2018r wzięli udział w polsko-niemieckim sportowo-integracyjnym spotkaniu seniorów Policji „SENIORIADA” w ramach programu współpracy INTERREG-F-A Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Polska oraz projektu polsko-niemieckie sportowo integracyjne spotkanie seniorów Policji „SENIORIADA”.

Część sportowa miała miejsce na Lekkoatletycznym Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej. Zawody sportowe odbyły się pod honorowym patronatem Starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Prezydenta Stargardu Rafała Zająca oraz Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie insp. Roberta Nowaka. Gościliśmy seniorów z zaprzyjaźnionego Stralsundu w Niemczech na czele z Przewodniczącym Związku Krajowego Landu Meklemburgii Pomorze Przednie Związków Zawodowych Policji Manfredem Seegertem, a także seniorów sportowców z Chojny, Łobza, Myśliborza, Pyrzyc oraz gospodarzy, drużynę ze Stargardu. Uczestników „Senioriady” powitał Prezes SEiRP Koła nr 13 kol. Edward Stawiński.

Następnie senior Koła nr 13 kol. Michał Balik przeniósł ogień Senioriady do głównego znicza stadionu zapalając ogień – co było symbolicznym rozpoczęciem zmagań sportowych. Natomiast oficjalnego otwarcia „ Senioriady 2018” dokonała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. W zmaganiach sportowych udział wzięło sześć zespołów pięcioosobowych. Uczestnicy Senioriady brali udział w sześciu dyscyplinach sportowych takich jak: pokonywanie dystansu na ergometrze, układanie puzzli z herbem Stargardu i napisem "Stargard Moim miastem", narty drużynowe na odległość, rzuty piłką koszykową do kosza, rzut lotką do tarczy, oraz mini golf. Po zakończeniu zmagań sportowych nadszedł czas na wręczenie nagród.
 Miejsce na „pudle” drużynowo kolejno zajęli: I miejsce seniorzy z Myśliborza, kolejno za nimi uplasowała się drużyna gospodarzy Stargard, trzecie miejsce przypadło seniorom z Chojny. W zmaganiach indywidualnych kolejno miejsca zajmowali: I Zbigniew Chojecki z Myśliborza, tuż za nim na miejscu drugim był Romuald Olizarczyk z Łobza,  natomiast miejsce trzecie wywalczył Kazimierz Guźniczak z Pyrzyc. Podczas zawodów przeprowadzono konkurencję pt. „Dwubój Prezesów” czyli rywalizację kapitanów drużyn. W dwuboju kolejno miejsca zajęli: I – Kazimierz Guźniczak – Pyrzyce, II – Krzysztof Baran – Chojna, III - Zygmunt Mac – Myślibórz.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami oraz pucharami, które wręczali Irena Agata Łucka z zarządu powiatu stargardzkiego, insp. Robert Nowak komendant powiatowy policji w Stargardzie, podinsp. Dariusz Ufnowski komendant powiatowy policji w Myśliborzu, Edward Stawiński prezes Koła Emerytów i Rencistów Policji w Stargardzie, a także Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji w Stargardzie Jan Podolak.

Po zakończeniu zmagań sportowych uczestnicy „Senioriady 2018” udali się do lokalu "Mamma Mia" w Stargardzie na uroczysty obiad. W przyszłym roku zobowiązali się zorganizować „SENIORIADE 2019” członkowie Koła SEiRP w Myśliborzu.

Danuta Łosiniecka

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12