Zawody wędkarskie w Myśliborzu - Aktualności SEiRP - Policja Zachodniopomorska

Aktualności SEiRP

Zawody wędkarskie w Myśliborzu

4 czerwca 2016 roku Zarząd Koła Terenowego SEiRP Myślibórz zorganizował "III Zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Prezesa Koła" połączone z piknikiem rodzinnym, w którym uczestniczyły 33 osoby. Zawody odbyły się w godzinach 8.oo - 11.oo na jeziorze Królewskim w Myśliborzu wg zasady łowienia "no killing". Do sportowej rywalizacji przystąpiło 9 zawodników z kół SEiRP w Chojnie, Pyrzycach, Stargardu, Myśliborza oraz koła NSZZP KP P w Myśliborzu.

Po trzygodzinnym wędkowaniu po raz drugi I miejsce zajął i zdobył Puchar Prezesa kol. Sylwester Momot z Chojny. Kolejne miejsca na podium zajęli; II - kol. Józef Grabowski z Myśliborza, a III - kol. Jacek Dolaciński funkcjonariusz policji z Myśliborza. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc  otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i akcesorii wędkarskich. Ponadto kol. J. Grabowski otrzymał nagrodę za wyłowienie największej ryby zawodów. Puchar, nagrody i dyplomy w asyście prezesów; Jana Pacyny z Pyrzyc i Edwarda Stawińskiego ze Stargardu oraz członka ZW SEiRP Szczecin Marka Kościańskiego wręczał prezes myśliborskiego koła kol. Tadeusz Dąbrowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ponadto kol. prezes Edward Stawiński wręczył w imieniu ZK NSZZP w Stargardzie okolicznościowy puchar dla kol. Jacka Dolacińskiego. Okolicznościowymi medalami (złoty, srebrny i brązowy) ufundowanymi przez ZW SEiRP Szczecin kol. Marek Kościański uhonorował zdobywców trzech pierwszych miejsc.

Na zakończenie tej części naszego spotkania kol. Tadeusz Dąbrowski podziękował wędkarzom za udział w zawodach i zaprosił ich na zawody w następnym roku. Przywitał także przybyłych na drugą część spotkania emerytów z kół w Pyrzycach i Myśliborzu i zaprosił wszystkich na wspólny obiad nad brzegiem jeziora. Ta część spotkania upłynęła na rozmowach, opowieściach "jaaaakie" to ryby "zeszły z haczyka", wspominaniu jak to "drzewiej" bywało w służbie i życiu codziennym. Pogoda i humory dopisały, o godz. 17-stej żegnaliśmy się zawołaniem "do zobaczenia za rok.

Zenon Rafalik

 • Zawody wędkarskie w Myśliborzu
  1
 • Zawody wędkarskie w Myśliborzu
  2
 • Zawody wędkarskie w Myśliborzu
  3
 • Zawody wędkarskie w Myśliborzu
  4
 • Zawody wędkarskie w Myśliborzu
  5