Zwiedzanie Chojny i okolic - Aktualności SEiRP - Policja Zachodniopomorska

Aktualności SEiRP

Zwiedzanie Chojny i okolic

W dniu 15.09.2016 roku o godz. 8.00 wyruszyliśmy autokarem do Chojny. Po drodze podziwialiśmy pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni i piękną naszą Ziemię zachodniopomorską. Niestety, ale tylko minęliśmy, Winnicę Turnau w Baniewicach. Po niedługim czasie dojechaliśmy do Swobnicy, ale i tam nie mogliśmy zwiedzić Zamku.

Droga powiodła nas do Chojny, a tam na rogatkach miasta oczekiwał na nas przewodnik p. Henryk Barszczewski. Zwiedzanie miasta pod jego kierunkiem trwało ok. 2 godz. Okazało się, że Chojna może poszczycić się dużą ilością zabytków, aczkolwiek nieco zaniedbanymi. A szkoda. Bardzo miłe wspomnienia pozostaną także ze spotkania z proboszczem ks. Janem Zalewskim w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla. Po zwiedzeniu miasta "w autokar" i ruszyliśmy do Trzcińska Zdroju i jakże mile przywitało nas miasto. Przepięknie zadbane mury miejskie i inne zabytki.

Po mieście oprowadziła nas p. Agata Prędkiewicz - animator kultury z Centrum Kultury w Trzcińsku Zdrój. Spotkanym osobom gorące podziękowania za okazaną nam wiedzę i poświęcony czas. Trzeba przyznać, że wycieczka była bardzo udana, humory i pogoda dopisały. Około godz. 14.00 odjechaliśmy do Stargardu i zameldowaliśmy się na obiedzie w Mama mia.


Serdecznie dziękujemy panu kierowcy z firmy Szurgot p. Grzegorzowi Posyniakowi za bezpieczny przejazd i poczucie humoru. Naszym organizatorom pp. E. Stawińskiemu, A. Janickiemu i G. Sztanderze również należą się podziękowania. Do zobaczenia na następnej wycieczce.

 • 1 Zwiedzanie Chojny i okolic
  1
 • 2 Zwiedzanie Chojny i okolic
  2
 • 3 Zwiedzanie Chojny i okolic
  3
 • 4 Zwiedzanie Chojny i okolic
  4
 • 5 Zwiedzanie Chojny i okolic
  5
 • 6 Zwiedzanie Chojny i okolic
  6