Aktualności

Uczestnicy urodzinowej imprezy - zatrzymani

Data publikacji 11.11.2015

Uczestnicy imprezy urodzinowej, którzy pobici zostali na osiemnastce w Skalinie z pewnością nie zapomną tego, co ich spotkało. Stargardzcy policjanci ustalili już wszystkich sprawców i większości z nich przedstawili zarzut pobicia.

Kilka dni temu,  późnym wieczorem stargardzcy policjanci wezwani zostali do Skalina, gdzie na świetlicy wiejskiej grupa młodzieży świętowała osiemnaste urodziny. Niestety według relacji w pewnym momencie na salę wtargnęli młodzi mężczyźni, którzy wykorzystując między innymi kij baseballowy oraz metalową rurkę bez powodu pobili kilku uczestników tej imprezy. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń zagrażających życiu, ale sytuacja była bardzo poważna.

Sprawcy wchodząc na teren świetlicy dokonali również zniszczeń, które wstępnie wyceniono na sumę kilku tysięcy złotych.

Jeszcze tej samej nocy w pobliżu miejsca zdarzenia mundurowi zatrzymali jednego z podejrzewanych, a tożsamość pozostałych ustalili w trakcie czynności procesowych. Są to mężczyźni w wieku od 17 – 31 lat zamieszkujący na terenie gminy Stargard. Zatrzymywani trafiają do stargardzkiej komendy, gdzie śledczy przedstawiają im zarzuty pobicia. Czterech z nich już taki zarzut usłyszało, a kolejne przedstawione zostaną już wkrótce.

Za taki czyn zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 
 
 

Powrót na górę strony