Aktualności

Szybki wyrok za nie zatrzymanie się do kontroli

Data publikacji 12.07.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Wobec mężczyzny w trybie przyspieszonym zapadł wyrok.

Do zdarzenia doszło w nocy w okolicy ul. Narutowicza. To właśnie tam mundurowi zauważyli motocyklistę, który  nie zatrzymał się na czerwonym świetle. W związku z tym postanowili zatrzymać go do kontroli. Kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca wraz z pasażerką ruszył z impetem i zaczął uciekać. Policjanci cały czas jechali za nim powiadomili też inne załogi będące w mieście o kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli. Motocyklista z dużą prędkością przekaraczał kolejne skrzyżowania. Ostatecznie w okolicy ul. Mickiewicza nie zapanował nad motocyklem. Pojazd przewrócił się a kierowca wraz z pasażerką zeskoczyli z jednośladu. W wyniku tego zdarzenia ani kierowca ani pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń.

Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą siedział 39- letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był trzeźwy, z miejsca interwencji trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie policjanci z Komisariatu Szczecin Śródmieście zebrali materiał dowodowy po czym sprawę w trybie przyspieszonym skierowali do sądu.

Już następnego dnia zapadł  nieprawomocny wyrok. Sąd ukarał mężczyznę 4000 tys. zł grzywny oraz  orzekł 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy że od pierwszego czerwca w życie wszedł przepis w ramach którego kierowca nie zatrzymujący się do kontroli drogowej odpowiadają jak za przestępstwo.  

kom.Przemysław Kimon 

 

 

Powrót na górę strony