PODZIĘKOWANIA ZA URATOWANIE ŻYCIA - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

PODZIĘKOWANIA ZA URATOWANIE ŻYCIA

Nie tak dawno informowaliśmy o akcji ratowania tonących mężczyzn w Lipianach. Teraz przyszedł czas, aby podziękować młodym ludziom, którzy jako pierwsi ruszyli z pomocą i zaalarmowali służby ratunkowe. Patrycja Wrzosek, Patrycja Biernacka oraz Kamil Nowakowski odebrali listy gratulacyjne za swój bohaterski czyn jakim było uratowanie życia drugiemu człowiekowi.

23 sierpnia w Urzędzie Miasta w Lipianach m.in. z rąk Burmistrza Lipian, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, Komendanta Komisariatu Policji w Lipianach oraz Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, bohaterowie odebrali podziękowania, pamiątkowe ryngrafy oraz listy gratulacyjne.
Pierwszy Zastępca Komendanta pyrzyckiej komendy dziękując za pomoc w ratowaniu życia ludzkiego podkreślił przede wszystkim, jak ważne jest podejmowanie właściwych decyzji, które często wiązać się mogą z największym ryzykiem, oraz co ważniejsze, że są wśród nas tacy, którzy są w stanie takie ryzyko podjąć.
Gdyby nie zachowanie Patrycji Wrzosek, Patrycji Biernackiej oraz Kamila Nowakowskiego wszystko mogło skończyć się jeszcze tragiczniej. Postawa i zachowanie jakie podjęli jest godne podziwu i pochwały oraz daje nadzieję na to, że we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce na bezinteresowną ludzką pomoc.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach