Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 17.01.2018

Dwóch obywateli Mołdawii podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkankach Szczecina w wigilijną noc, zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Mężczyzn zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej

Wracając z pasterki, dwie młode kobiety zostały zaczepione przez czterech mężczyzn w rejonie ulicy Rayskiego. Uderzając i szarpiąc, sprawcy dokonali kradzieży torebki, dwóch telefonów i paszportu. Pokrzywdzone poinformowały o zdarzeniu Policję. Po działaniach operacyjnych, szczecińscy policjanci ustalili, że związek z rozbojem ma czterech obywateli Mołdawii. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn przebywającego na terenie Szczecina. Znaleziono przy nim skradziony telefon.

Po uzyskaniu informacji, że jeden ze sprawców wyjechał ze Szczecina celem przekroczenia wschodniej granicy naszego kraju, policjanci nawiązali kontakt z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Dzięki profesjonalnej współpracy służb mundurowych, podejrzany został zatrzymany na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku. Pozostali dwaj mężczyźni w pierwszym tygodniu stycznia opuścili terytorium Polski, wyjeżdżając przez Terespol na Białoruś. Są poszukiwani. Za rozbój grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Konrad Szelest

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Powrót na górę strony