Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 06.03.2018

Dzielnicowi z Kołobrzegu zatrzymali 26- latka, któremu przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Za czyn ten grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłym tygodniu w markecie w Kołobrzegu doszło do kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z półki dwie butelki alkoholu powodując straty w kwocie blisko 200 zł. Kiedy pracownica ochrony chciała go zatrzymać użył wobec niej przemocy uderzył ja pięścią w twarz, po czym zbiegł.
 
Kołobrzescy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli pracę mającą na celu ustalenie danych mężczyzny. Sprawca zarejestrował się na monitoringu.
Podczas rozpoczęcia służby wizerunek podejrzewanego został przekazany dzielnicowemu z rejonu w którym doszło do zdarzenia. Funkcjonariusz rozpoznał sprawcę. Znający zwyczaje podejrzewanego o dokonanie kradzieży mężczyzny wspólnie z dzielnicowym z sąsiedniego rejonu udali się w miejsce gdzie może on przebywać.
W rejonie ulicy Koszalińskiej policjanci zauważyli mężczyznę który na widok radiowozu podjął próbę ucieczki . Po krótkim pościgu dzielnicowi zatrzymali 26- letniego mieszkańca Kołobrzegu. Sprawca kradzieży rozbójniczej trafił do policyjnej izby zatrzymań.
Po przedstawieniu zarzutów na wniosek prokuratury kołobrzeski sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.


asp.szt. Tomasz  Kwaśnik/AG

Powrót na górę strony