Aktualności

Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

Data publikacji 01.01.2016

Mieszkańca Pyrzyc, który włamał się poprzedniej nocy, aż do 4 obiektów na terenie gminy Bobolice zatrzymali policjanci tamtejszego posterunku. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas plądrowania kolejnego punktu handlowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bobolic, tuż przed północą zatrzymali na gorącym uczynku 29-latka, w momencie, gdy ten plądrował kiosk z prasą. Mężczyzna zaskoczony widokiem mundurowych nie stawiał oporu. Jak się szybko okazało, nie był to jedyny obiekt, do którego dostał się tej nocy.
Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek do pierwszego obiektu włamał się późnym wieczorem. Aby dokonać kradzieży znajdujących się wewnątrz przedmiotów postanowił wyważyć drzwi łomem. Gdy mu się to udało, wszedł do środka i zabrał z garażu wszystko to, co szybko udałoby mu się spieniężyć.
Kolejnym punktem, do którego wnętrza dostał się pod osłoną nocy, była kwiaciarnia. Mężczyzna działając w ten sam sposób dostał się do środka, a następnie wyniósł kwiaty oraz pieniądze.
Sprawca na tym nie poprzestał. Zadowolony z przebiegu dokonanych kradzieży wytypował kolejny obiekt. Tym razem jego łupem padł tablet, pieniądze oraz bony towarowe, które znajdowały się w sklepie spożywczym.
Mieszkaniec Pyrzyc dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, których łączna wartość wyniosła ponad 8 tysięcy złotych. 29-latek ukrył je w swoim samochodzie, zaparkowanym nieopodal kiosku.
Mężczyzna już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony