Aktualności

Włamał się do kościoła - został zatrzymany

Data publikacji 08.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali podejrzanego o włamanie do kościoła 65- latka. Okazało się, że sprawca chciał dokonać kradzieży pieniędzy ze skrzynki na datki ale zamierzonego celu nie osiągnął. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Nad ranem dyżurny jednostki w Wałczu skierował patrol do kościoła, gdzie według zgłoszenia  miało dojść do włamania. Proboszcz parafii powiadomił o zdarzeniu Policję, a na miejscu funkcjonariusze zastali także   świadka, który przyszedł kończyć dekorację  kościoła przed mającą się rozpocząć za kilka godzin komunią.


Policjanci ustalili, że w budynku sakralnym wybita została  szyba witrażowa przez którą wszedł podejrzany. W środku, sprawca poprzewracał różne przedmioty.
Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o włamania. Okazał się nim 65- latek, który trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał  zarzut  kradzieży z włamaniem, za co grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Sprawca odpowie także za zniszczenie mienia. Mężczyzna włamał się kościoła aby zabrać  pieniądze znajdujących się w skrzynce na datki ale  zamierzonego celu nie osiągnął, ponieważ nie mógł  ich znaleźć .
 Zarówno czynności policyjne jak i naprawa dekoracji zakończyły się przed planowaną  komunią i całe zdarzenie nie zakłóciło uroczystości.

 

mł. asp. Beata Budzyń/AG

Powrót na górę strony