Aktualności

Areszt za pijaną jazdę z zakazem

Data publikacji 21.01.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Klempicz (powiat gryfiński) samochód osobowy marki BMW. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 25-letni mieszkaniec gminy Cedynia ma ponad 1,50 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że w 2014 roku mężczyzna był już notowany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wtedy jedną z konsekwencji było zatrzymanie prawa jazdy.  


Pijany 25-latek został zatrzymany i przetransportowany do policyjnego aresztu. Następnie usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Policjanci wnioskowali w tej sprawie o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.


Wczoraj Sąd Rejonowy w Gryfinie, Zamiejscowy VI Wydział Karny z siedzibą w Chojnie aresztował 25-latka na okres dwóch miesięcy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości z zakazem sądowym prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5.

Powrót na górę strony