Aktualności

Nietrzeźwi rodzice trójki rodzeństwa

Data publikacji 01.08.2018

Późnym wieczorem koszalińscy policjanci interweniowali w jednym z ośrodków wczasowych w Sarbinowie, gdzie pod opieką nietrzeźwych rodziców znajdowała się trójka rodzeństwa. Małoletni po uzgodnieniu z pracownikami PCPR zostali przekazani do pieczy zastępczej. O zdarzeniu zostanie powiadomiony prokurator oraz Sąd Rejonowy Wydział Rodziny i Nieletnich.

Przed godziną 23 oficer dyżurny koszalińskiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez świadka o tym, że w jednym z ośrodków wczasowych na terenie Sarbinowa jest głośna awantura, a nietrzeźwi rodzice zajmują się małoletnimi dziećmi.
Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali rodziców i trójkę rodzeństwa w wielu 14,12 lat oraz 3,5 latka. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że czujność zgłaszającego była jak najbardziej zasadna. Matka, jaki i ojciec dzieci byli nietrzeźwi. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast mężczyzna ponad 2 promile. Początkowo oboje nie wyrażali zgody i nie chcieli poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Z uwagi na to, że ojciec rodzeństwa był agresywny został zatrzymany i umieszczony do wytrzeźwienia. O zdarzeniu powiadomieni zostali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a dzieci obecnie przebywają w pieczy zastępczej.
Mundurowi szczegółowo wyjaśniają zastaną sytuację rodzinną oraz okoliczności wczorajszego zdarzenia. Wykonują czynności procesowe i gromadzą materiał dowodowy, który zostanie przekazany do oceny prawnej koszalińskiej prokuraturze. O zdarzeniu zostanie również powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich.

 

podkom Monika Kosiec

 

Powrót na górę strony