Włamali się do kiosku "spragnieni lektury" - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Włamali się do kiosku "spragnieni lektury"

Data publikacji 28.01.2016

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Mężczyźni włamali się do jednego z kiosków na Prawobrzeżu i ukradli różnego rodzaju gazety warte 800 zł. Podejrzewani z miejsca przestępstwa odjechali autobusem, rozdając część czasopism przypadkowym pasażerom.

Policjanci z Dąbia ustalili, że dwóch z trzech zatrzymanych, w tej sprawie mężczyzn ma na swoim koncie podobną kradzież z włamaniem, do której doszło miesiąc temu również na terenie Prawobrzeża.


Poprzedniej nocy szczecińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do kiosku z gazetami. Mężczyźni wybili szybę w gablocie punktu i zabrali z wnętrza różnego typu gazety o łącznej wartości 800 złotych.


Jak ustalili mundurowi podejrzewani na Prawobrzeże przyjechali nocnym autobusem. Na końcowym przystanku  mężczyźni włamali się do znajdującego się w pobliżu pętli autobusowej kiosku, kradnąc z niego gazety. Następnie sprawcy,  jak gdyby nigdy nic z  ukradzionym " łupem" wsiedli do komunikacji miejskiej i odjechali z miejsca zdarzenia. Po drodze rozdawali część zabranej z kiosku prasy przypadkowym pasażerom.


O kradzieży z włamaniem do kiosku policję poinformował przypadkowy świadek. Funkcjonariusze ustalili, w którym kierunku oddalili się podejrzewani i partol zatrzymał ich  na terenie  dzielnicy Osowo. Mężczyźni mieli przy sobie część ukradzionego mienia.


Wszyscy trzej  byli pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani i przewiezieni  do policyjnego aresztu. Kiedy 22, 26 i 30 - latek trzeźwieli policjanci z Dąbia zbierali materiał dowodowy pozwalający postawić zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili, że 26 i 30 - latek mają na swoim koncie jeszcze jedno podobne przestępstwo. Obaj w grudniu 2015 roku włamali się do innego kiosku na Prawobrzeżu  i ukradli z niego prasę o wartości 800 złotych. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego czynu.


Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy trzej zatrzymani znani są policji, wcześniej byli notowani za podobne przestępstwa.

 


st. asp. Irena Kornicz