Uderzył w drzewo i uciekł, bo był pijany - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Uderzył w drzewo i uciekł, bo był pijany

Mieszkaniec pow. kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, po tym, jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skoczów. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że w przydrożne drzewo uderzył samochód a kierujący i pasażer uciekli. Policjanci w rejonie zdarzenia drogowego zatrzymali 52 letniego mężczyznę ktòry przyznał się do kierowania samochodem. Jak twierdził jechał zawieść syna do kolegi.

Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w Policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany nie powinien kierować, gdyż ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji.

Przypominamy również o ograniczeniach spowodowanych koronawirusem. Wycieczki w stanie nietrzeźwości samochodem do kolegi nie są tzw. niezbędną potrzebą bytową.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Policjanci apelują o pozostanie w domach, ograniczenie przemieszczania się bez ważnych powodów.