Kandydaci do Policji mogą sprawdzić się na torze przeszkód - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kandydaci do Policji mogą sprawdzić się na torze przeszkód

Jeśli chcesz startować do Policji na pewno wiesz już, że jednym z etapów rekrutacji jest test sprawności fizycznej. Teraz kandydaci, chcący przygotować się do egzaminu polegającego na pokonaniu toru przeszkód, mają taką możliwość.

Test sprawności fizycznej ma za zadanie sprawdzenie wydolności kandydata. Oceniana będzie szybkość, zwinność, siła oraz wytrzymałość. Określone normy czasowe oraz zadania do wykonania są identyczne dla kobiet i dla mężczyzn.

Od przyszłego tygodnia  tj. od 06 lipca 2020 r. w każdy  poniedziałek, w godz. 10:15-13:00 w hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu (SDS) przy  ul. Wąskiej 16  kandydaci do służby w Policji mogą sprawdzić się i przystąpić do pokonania toru przeszkód. Będzie to informacja czy są gotowi do egzaminu czy jednak potrzebny jest dodatkowy trening. Możliwość wcześniejszego sprawdzenia się jest też cennym doświadczeniem przed oficjalnym testem sprawności kandydata.

Na hali sportowej wymagane jest obuwie zmienne z jasną podeszwą, nie zostawiającą śladów na parkiecie. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z wytycznymi ministrów właściwych ds. sportu i zdrowia, dotyczącymi korzystania z obiektów sportowych, związanymi z wystąpieniem stanu epidemii.

Chęć udziału w zajęciach proszę potwierdzić w Zespole Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Szczecinie do czwartku każdego tygodnia.  Telefon kontaktowy: 47 78 12 000, 47 78 11253,
adres e-mail: dobor@sc.policj.gov.pl.

ZP/KWP