Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

Data publikacji 17.09.2020

Choszczeńscy policjanci, wspierani przez OSP, prowadzili wczoraj wieczorem poszukiwania za zaginionym 59-letnim mężczyzną, który wyszedł do lasu na grzyby. Działania kilkudziesięciu osób zakończyły się powodzeniem. Mężczyzna został odnaleziony, teraz jest pod opieką lekarzy.

Wczoraj (16.09.2020 r.) około godziny 18:50 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mężczyzny, który przed południem wybrał się do lasu na grzyby. Ponieważ zbyt długo nie wracał to zaniepokojeni domownicy zaalarmowali Policję z obawy, że mgło się stać coś złego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrole, a dla reszty policjantów ogłoszono alarm. W poszukiwania włączyły się również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dzięki determinacji oraz zaangażowaniu biorących w poszukiwaniach wszystkich służb, około godziny 23:30, 59-letni mężczyzna został odnaleziony. Był nieprzytomny, miał również problemy z oddychaniem. Mężczyźnie niezwłocznie udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano pod opiekę przybyłej na miejsce załogi ratownictwa medycznego.

Wczorajsze zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do wypraw leśnych. Wychodząc do lasu np. na grzybobranie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie, szczególnie gdy mamy problemy zdrowotne. Pamiętajmy, aby na grzybobranie nie wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może stanowić poważne zagrożenie.

KPP Choszczno/zespół prasowy KWP Szczecin

Powrót na górę strony