Aktualności

Pamiętaj, Ty też możesz uratować komuś życie

Data publikacji 09.07.2021

O tym, jak ważne jest sprawdzenie każdej informacji mogącej świadczyć o zagrożeniu zdrowia i życia innych przekonał się jeden z pracowników serwisu internetowego. Jego czujność zapobiegła tragedii. Powiadomienie policji o niepokojących wpisach zawartych w otrzymanym e- mailu doprowadziły do ustalenia nadawcy, który chciał popełnić samobójstwo.

Do policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie dotarła informacja od pracownika jednego z serwisów internetowych dotycząca niepokojącej treści odebranego e- maila. Z korespondencji wynikało, że jego nadawca zamierza targnąć się na swoje życie.

Zaniepokojony treścią informacji przedstawiciel firmy poinformował o swoich obawach zachodniopomorskich policjantów. Ci natychmiast podjęli kroki, aby jak najszybciej ustalić nadawcę i zlokalizować jego miejsce pobytu. Po szczegółowej analizie danych internetowych funkcjonariusze ustalili, że osoba mająca myśli samobójcze mieszka na terenie powiatu polickiego.

Natychmiast po poczynionych ustaleniach funkcjonariusze  z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie skontaktowali się z jednostką policji w Mierzynie i pod wytypowany adres wysłana została załoga.

Policjanci zastali domowników, wśród nich był nadawca wiadomości. Błyskawicznie podjęta interwencja mundurowych zakończyła się przekazaniem mężczyzny pod opiekę załogi pogotowia, która przewiozła pacjenta do szpitala na konsultację.

Czujność i szybka reakcja na treść otrzymanej korespondencji jednego z pracowników serwisu internetowego zapobiegła tragedii.

Powiadomienie służb pozwoliło na podjęcie odpowiednich działań i uratowanie życia mieszkańcowi powiatu polickiego.

Taka postawa obywatelska jest godna naśladowania.

Wszelkie sytuacje, które mogą sugerować, że zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie powinny być zawsze sprawdzone. Czasem jeden telefon do służb może uratować komuś życie.

 

W takich sytuacjach prosimy dzwonić na numer alarmowy 112. Bądźmy czujni, aby pomoc nie przyszła za późno!

 

zespół prasowy KWP w Szczeicnie

Powrót na górę strony