Doskonalenie techniki jazdy policjantów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Doskonalenie techniki jazdy policjantów

Zachodniopomorscy policjanci w ramach doskonalenia zawodowego regularnie podnoszą swoje umiejętności bezpiecznego korzystania z samochodów osobowych oraz kierowania pojazdem uprzywilejowanym. Szkolenie przeprowadzają policyjni instruktorzy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną dotyczącą przepisów ruchu drogowego i problematyki wypadków drogowych oraz znacznie dłuższą część praktyczną z doskonalenia techniki i taktyki jazdy. Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności poprzez jazdę na wyznaczonej trasie – slalomy, jazda po różnych nawierzchniach drogowych, hamowanie na prostym odcinku toru oraz na łuku, prawidłowe operowanie kołem kierownicy w skręcie wykonywanym prze jeździe z dużą prędkością czy reakcja na poślizg kół.

Ponadto zwracana jest uwaga na różnice w technice jazdy pojazdem z przednim napędem i tylnym, podsterowność, nadsterowność, skręt manewrowy, system hamowania ABS oraz układ bez tego sytemu. Nabyte umiejętności są przydatne z racji charakteru wykonywanej służby.