Aktualności

Kopał i uderzał w zaparkowane samochody - został zatrzymany

Data publikacji 30.12.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku potrzebowali tylko jednej godziny by zatrzymać trzech mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie zaparkowanych pojazdów przy ul. Zamkowej. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, jednemu z nich zarzutów dotyczących zniszczenia samochodów. Za zniszczenie mienia 35- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny szczecineckiej jednostki otrzymał informację dotyczącą zniszczenia kilku pojazdów zaparkowanych przy ul. Zamkowej. Na miejscu policjanci ujawnili aż 8 samochodów z widocznymi uszkodzeniami. W tym samym czasie dzięki relacji świadków policjanci uzyskali szczegółowy rysopis mężczyzn odpowiedzialnych za te zniszczenia. Natychmiast został on przekazany wszystkim patrolom.


Godzinę później na terenie Szczecinka policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat., którzy wyglądem odpowiadali posiadanym rysopisom. Dwóch z nich w chwili zatrzymania znajdowało się pod wpływem alkoholu.
Policjanci wykonali szereg czynności, które pozwoliły zebrać materiał dowodowy, na podstawie którego 35-latkowi śledczy przedstawili zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka a po czynnościach zwolnieni do domu.


35-latek usłyszał pierwsze dwa zarzuty za które grozi mu  do 5 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone jednak, że pojawią się dodatkowe, dotyczące zniszczeń kolejnych pojazdów.
 
asp. Anna Matys

  • uszkodzony pojazd
  • uszkodzony samochód
Powrót na górę strony