Aktualności

Kontrola drogowa zakończona aresztem za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 05.04.2022

Policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 36-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez wałecki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna zatrzymany został na terenie Mirosławca. Policjanci pełniący tam służbę  zatrzymali najpierw do kontroli drogowej pojazd osobowy z uwagi na brak wymaganego w aucie oświetlenia. Po sprawdzeniu osób będących w pojeździe w systemie policyjnym, okazało się, że pasażer  poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie zatrzymania poszukiwany posiadał przy sobie i w swoim plecaku znaczne ilości substancji psychotropowych.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 36-latka i ujawnili kolejne znaczne ilości zakazanych substancji. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, amfetaminy i tabletki ekstazy. Podejrzany usłyszał zarzuty i przyznał się do posiadania narkotyków. Sprawa trafiła do sądu. Sędzia przychylił  się do wniosku prokuratora i wobec mężczyzny orzeczony został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • tabletki koloru białego na dłoni odzianej w gumowa rękawiczkę koloru niebieskiego
  • susz roślinny koloru zielonego na dłoni odzianej w gumową rękawiczkę koloru niebieskiego
Powrót na górę strony