Aktualności

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 23.06.2022

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie spotkali się z przedszkolakami. Mundurowi przeprowadzili pogadankę na temat „BEZPIECZNYCH WAKACJI”, przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tradycyjnie furorę zrobił radiowóz i wyposażenie policjanta do służby.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacji wczoraj funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie odwiedzili Przedszkole w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świnoujściu przy ul. Piastowskiej 55.

Policjanci przybliżyli dzieciom tematykę „BEZPIECZNYCH WAKACJI”, podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz przypomnieli numery alarmowe. Omówili również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą, w domu i na podwórku. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali dzieciom radiowóz oraz sprzęt przeciwuderzeniowy. Dzieci chętnie przymierzały sprzęt przeciwuderzeniowy i kask ochronny.  

Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantami uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas, czego wszystkim życzymy.

Podinsp. Ryszard Kurzyński

Powrót na górę strony