Aktualności

Areszt za liczne włamania i posiadanie narkotyków

Data publikacji 04.06.2024

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu ustalili i zatrzymali sprawcę kilku włamań do budynków gospodarczych. Do tego podejrzany posiadał znaczne ilości narkotyków i nielegalną amunicję. Postanowieniem Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego wałeckiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad tą sprawą. Na podstawie zgromadzonych informacji oraz po przeanalizowaniu materiałów wytypowali i zatrzymali 35-letniego sprawcę.

W czasie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych i zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar. W miejscu zamieszkania zatrzymanaego zabezpieczono ponad 100 gramów narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy oraz granat odłamkowy z zapalnikiem i amunicję różnego kalibru bez wymaganego zezwolnia.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania znacznych ilości substancji odurzających i psychotropowych. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

35-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Niewykluczene, że w czasie prowadzonego postępowania podejrzany usłyszy kolejne zarzyuty. 

Powrót na górę strony