Aktualności

Podrobił i wprowadził w obieg fałszywe banknoty

Data publikacji 27.11.2016

Nawet 25 lat pozbawienia wolności może grozić 19 – latkowi ze Szczecina, który na prywatnej drukarce wydrukował kila banknotów 20- złotowych a następnie płacił nimi w sklepach za drobne zakupy. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do popełnionego czynu.

Do jednego ze szczecińskich sklepów przyszedł młody mężczyzna i po zrobieniu drobnych zakupów zapłacił za nie banknotem o nominale 20 zł. Pracownik sklepu po wyjściu klienta zorientował się, że banknot jest fałszywy ( miał rozmazany rewers i był krzywo wycięty).
O sytuacji powiadomiono Policję.
Pod wskazany adres skierowany został patrol szczecińskich wywiadowców, który po przejrzeniu sklepowego monitoringu ustalił rysopis podejrzewanego. Funkcjonariusze sprawdzili pobliskie sklepy oraz przyległe do miejsca zdarzenia ulice i zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi z nagrania.
Wywiadowcy ustalili także, że ten sam młodzieniec w innym sklepie dzień wcześniej również zapłacił za zakupy fałszywym 20- złotowym banknotem.
19- letni Szczecinianin został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim 3 sztuki sfałszowanych banknotów o nominale 20 zł. Banknoty zabezpieczone zostały jako dowód w sprawie.
Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia zajmowane przez podejrzewanego i zabezpieczyli tam sprzęt, na którym Szczecinian wdrukował „fałszywki”.
Po zebraniu przez śledczych z Niebuszewa materiału dowodowego 19 – latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg 6 fałszywych banknotów polskich.
O dalszych jego losach wkrótce zadecyduje sąd.

asp. szt. Irena Kornicz  

Powrót na górę strony