Aktualności

18-latek pożyczył od ojca samochód, po czym ukradł tablice rejestracyjne i paliwo

Data publikacji 28.12.2016

18-latek pożyczył od ojca samochód, po czym wspólnie z rówieśnikiem zatankowali paliwo na stacji benzynowej nie płacąc za nie i odjechali. Zostali zatrzymani przez policjantów w Świnoujściu, kiedy odkręcali tablice rejestracyjne, wcześniej ukradzione z innego pojazdu. Teraz wspólnie z 18-letnim kolegą odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Posterunku Policji Warszów patrolujący pieszo prawobrzeżną część Świnoujścia zwrócili uwagę na stojące przy dworcu PKP cztery osoby, które odkręcały tablice rejestracyjne w zaparkowanym samochodzie marki VW. Mundurowi postanowili poznać przyczynę takiego zachowania.

Kiedy dwie dziewczyny i dwóch chłopców zauważyli idących w ich kierunku policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, a jedna z osób szybko schowała do bagażnika trzymaną w ręku tablicę.
 
Podczas legitymowania mieszkańców powiatu gryfickiego w wieku od 17 do 19 lat nie potrafili oni wyjaśnić dlaczego zmieniali tablice.
 
Dalsza kontrola pojazdu wykazała, że przednie i tylne tablice rejestracyjne są różne. Po skontaktowaniu się z dyżurnym Komendy Policji w Goleniowie, skąd pochodziły prawdopodobnie skradzione tablice, ustalono, że kilkadziesiąt minut wcześniej osoby poruszające się samochodem marki VW na jednej z okolicznych stacji benzynowych dokonały kradzieży paliwa, po czym szybko odjechały. Monitoring utrwalił całe zdarzenie - okazało się, że taką samą tablicę rejestracyjną posiadał kontrolowany właśnie w Świnoujściu pojazd marki VW.
 
Wobec ustaleń policjantów, jeden z nastolatków przyznał się, że pożyczył od ojca samochód, a potem wspólnie z kolegą ukradli tablice z innego pojazdu, po czym ukradli paliwo na stacji benzynowej. Nastolatkowie wspólnie z koleżankami planowali podróżować po okolicy przez całą noc, jednak ich plan zmieniła policyjna kontrola.
 
Za kradzież paliwa oraz tablic rejestracyjnych dwaj 18-latkowie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 
asp. szt. Beata Olszewska/AG

 

Powrót na górę strony