Została oszukana metodą „na kuzynkę” - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Została oszukana metodą „na kuzynkę”

Pojawiła się nowa metoda oszustwa. Starsza pani myślała, że pomaga swojej kuzynce i straciła 20 ty zł. Policjanci zbierają materiał dowodowy i poszukują sprawcy. Apelują po raz kolejny o to, aby zachować szczególną ostrożność przy przekazywaniu dużych kwot obcym osobom.

Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni wczoraj po południu. Z relacji 78-letniej zawiadamiającej wynikało, że za nim przekazała pieniądze obcej osobie zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się jako jej kuzynka i poinformowała, że została zatrzymana w banku. Pracownicy placówki nie chcieli jej wypuścić ponieważ miała ona zadłużenie. Grozili powiadomieniem prokuratury. Rozmówczyni bardzo prosiła 78-latkę o pomoc w spłacie zadłużenia.

Starsza pani wierząc, że jest to prawda, zgodziła się i według instrukcji rzekomej kuzynki miała przekazać kwotę jaką tylko zdoła uzbierać kurierowi z banku, który zgłosi się pod  jej adres. Jakiś czas później  pod drzwi seniorki przyszła kobieta w średnim wieku. Pieniądze zostały przekazana na klatce schodowej. Po wszystkim starsza pani zadzwoniła do swojej kuzynki i zapytała o sprawę pieniędzy. Wtedy dowiedziała się, że prawdziwa kuzynka nie prosiła  ją o pomoc finansową.

Policjanci ostrzegają przed przekazywaniem dużych kwot obcym osobom. Każdą prośbę o pomoc finansową dla członka rodziny należy sprawdzić dzwoniąc bezpośrednio do zainteresowanego albo poprosić o to kogoś innego z rodziny. Pracownicy banków nie domagają się spłaty zadłużenia poprzez zatrzymywanie interesantów w placówkach. Jest to niezgodne z przepisami i w tym zakresie obowiązują zupełnie inne procedury prawne.

Kobieta, której starsza pani przekazała pieniądze jest w wieku około 40 lat, włosy - krótkie  jasny blond rozjaśnione. Jest szczupłej budowy ciała. W dniu zdarzenia na uszach miała czerwone klipsy, ubrana była w białą kurtkę, czarne spodnie i czarne buty. Osoby, które przed godz. 13:30 widziały  kobietę na Osiedlu Arkońskim proszone są o kontakt z pracownikami Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ul. Bardzińska 1a w Szczecinie, tel. 91 82 16 104.

podkom. Mirosława Rudzińska