Prewencja i profilaktyka

Kierowca pijanya pasażer chciał przekupić policjantów

Policjanci goleniowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Pasażer, chcąc aby policjanci odstąpili od swoich czynności, próbował ich przekupić, wręczając łapówkę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Policjanci ruchu drogowego z Goleniowa w miejscowości Kolonia Radzanek zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Renault, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 32-latka blisko promil alkoholu. W trakcie wykonywania czynności, do policjantów podszedł pasażer, 55-letni wujek kierowcy. Chcąc ratować bratanka z opresji, usiłował przekupić policjantów, wrzucając im do radiowozu 100 zł łapówki. Mężczyzna został zatrzymany za oferowanie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W chwili zatrzymania również był pijany.

Po przedstawieniu zarzutów, obaj mężczyźni w trybie przyspieszonym odpowiedzieli przed sądem, który zdecydował o ukaraniu kierowcy grzywną w wysokości 1500 zł, 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obowiązkiem zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł. Pasażer, za próbę skorumpowania funkcjonariuszy został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.


st. asp. Julita Filipczuk / IK

Powrót na górę strony