Aktualności Ruchu Drogowego

Policjanci stargardzkiej drogówki pomogli rannemu zwierzęciu

Policjanci ze stargardzkiej drogówki wraz z pracownikami fundacji „ Dzika Ostoja” pomogli rannemu jeleniowi, który leżał w pobliżu torów kolejowych. Zwierzę bezpiecznie zostało przetransportowane do siedziby fundacji.

O całej sytuacji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie powiadomił  operator numeru 112. Z przekazanych informacji wynikało, że zwierzę, które miało uszkodzone przednie kończyny leży w pobliżu nasypu kolejowego, jednakże co chwilę przesuwa się coraz bliżej torów.

Informację tą potwierdził skierowany natychmiast we wskazane miejsce patrol stargardzkiej drogówki. Będący na miejscu mundurowi w oczekiwaniu na pracowników Fundacji „Dzika Ostoja”,  zabezpieczając miejsce zdarzenia, oraz zwierzę bacznie obserwowali całą sytuację z uwagi na fakt, iż wszystko działo  się w pobliżu torów na szlaku kolejowym Szczecin – Gdańsk, po którym poruszają się między innymi pociągi pośpieszne.

Podczas tych działań wraz z pracownikami Fundacji „Dzika Ostoja” w pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający pociąg. Ostrzegając o całej sytuacji maszynistę spowodowali, że ten w porę zareagował i zatrzymał skład pociągu pośpiesznego na kilkanaście metrów przed miejscem, gdzie znajdowało się zwierzę wraz z udzielającymi mu pomocy osobami.

Takie zachowanie pozwoliło na bezpieczne przetransportowanie zwierzęcia przez pracowników fundacji.

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz

  • policjanci wraz z pracownikiem fundacji pomagają przetransportować rannego jelenia
  • jeleń w siedzibie fundacji, obok jej pracownik
  • nadjeżdzający pociąg