Świątecznie z wałecką drogówką - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Świątecznie z wałecką drogówką

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej jednostki w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi przeprowadzili działania pod nazwą „Pisanki na drodze”. To inicjatywna od lat wpisana w kalendarz działań edukacyjno- informacyjnych prowadzonych dla kierowców. Tradycyjnie każdy kierowca i pasażer otrzymywał od policjantów kolorowe pisanki przygotowane przez uczniów.

Coroczne działania wałeckiej drogówki pod nazwą „Pisanki na drodze” prowadzone były na krajowej „dziesiątce” w Mirosławcu. Akcja skierowana do kierowców i pasażerów  w okresie przedświątecznym, to swoisty apel o ostrożność i rozwagę.
Podczas działań mł. asp. Sebastian Woźniak i Magdalena Ogrodowska zatrzymanym do kontroli kierowcom przypominali o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, prawidłowym przewożeniu dzieci i zachowaniu rozwagi na drodze.


Mundurowi informowali  kierowców jak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności  w rejonie przejść dla pieszych.


Kontrola była okazją do złożenia życzeń świątecznych i wręczenia niespodzianek. A były to kolorowe pisanki przygotowane wcześniej przez dzieci z wałeckich szkół. Mali pasażerowie otrzymywali od policjantów z drogówki odblaskowe zawieszki w postaci policyjnego radiowozu.

W trakcie działań panowała serdeczna atmosfera. Kierowcy nie kryli zadowolenia z miłego spotkania na drodze. Użytkownicy dróg otrzymywali  także  materiały promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

asp. Beata Budzyń

  • policjanci wręczaja pisankę kierowcy
  • policjantka wręcza odblask dziecku ,obok tata
  • policjantka wręcza pisankę kierowcy ciężarówki
  • policjanci rozmawiają z kierowcą ciężarówki
  • policjantka wręcza ulotkę kierowcy
  • policjanci rozmawiają z panią kierującą autem, obok stoi mężczyzna
  • policjant rozmawia z panią w czerwonym samochodzie
  • policjantka stoi przy kontrolowanym samochodzie