Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

  • Kraj
    Ślub z asystą honorową
    Viktoriia i Dominik poznali się na służbie. Pokochali. Normalna sprawa. Ale gdy postanowili się pobrać, postanowili podkreślić, jak bardzo są związani z policyjną formacją. Dlatego zadbali, by ten najważniejszy dzień ich życia uświetniła asysta honorowa Policji.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    20 lat temu redaktor czasopisma „Gazeta Policyjna” okazuje swoją obawę co do zwalczania tzw. piractwa. „Choć może trudno w to uwierzyć, nielegalna produkcja płyt CD jest interesem równie (jeśli nie bardziej) dochodowym jak handel narkotykami. Za to zagrożenie sankcjami karnymi w tej branży jest nieporównywalnie mniejsze”. Do zwalczania tego zjawiska były wymagane odpowiedni, niestety kosztowny sprzęt, oprogramowanie oraz wiedza.
  • Doskonalenie zawodowe
    Zajezdnia
    Do budynku biurowego zajezdni na warszawskiej Woli wdarło się dwóch mężczyzn z długą bronią. Wzięli znajdujących się tam ludzi jako zakładników i zadzwonili pod numer 112 z informacją, że to zamach terrorystyczny...
  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu– funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia br.
  • Historia
    Zawodowcy i amatorzy
    Obraz płatnego mordercy ukształtowały filmy i powieści sensacyjne. Jest to na ogół mężczyzna około 40-letni, sprawny, wysportowany, o nerwach ze stali, doskonale posługujący się bronią palną, która zazwyczaj jest narzędziem zbrodni, inteligentny i umiejętnie zacierający za sobą ślady.
  • Profilaktyka
    Uciekaj albo walcz
    Wydaje Ci się, że wiesz, jak się zachować, gdy zostaniesz napadnięta? Czy potrafisz ocenić swoje szanse? Czy wiesz, jaką postawę przyjąć, by nie stracić równowagi? Wiesz, jak utrzymywać dystans od agresora? Znasz czułe miejsca na ciele, w które możesz uderzyć, by zwiększyć dystans? Jeśli umiesz odpowiedzieć na te pytania, być może byłaś na kursie samoobrony dla kobiet organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu.

Archiwum