Aktualności

Edukacyjny spacer z policjantami

Data publikacji 06.04.2017

Wałeccy policjanci w ramach działań ,,Bezpieczny przedszkolak” spotkali się z dziećmi z przedszkola „Ważka” w Wałczu. Była część teoretyczna i praktyczna spotkania. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci poszły z policjantami na edukacyjny spacer.

Pod czujnym okiem policjantów maluchy ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze opowiadali o znakach drogowych napotkanych podczas spaceru. Celem tego spotkania było przekazanie dzieciom wszelkich informacji dotyczących bezpieczeństwa. Na początku policjanci przedstawili się dzieciom i mówili o pracy policjanta z drogówki i kim jest dzielnicowy.

Mł. asp. Michał Rados policjant w białej czapce wskazywał kilkulatkom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak się poruszać po drodze, gdy nie ma chodnika i że rodzica zawsze trzeba trzymać za rękę. Przedszkolaki przechodziły przez przejście z sygnalizacją świetlną jak i bez.

Mundurowi uczyli dzieci zasady, że nawet na zielonym trzeba popatrzeć w obie strony. Policjanci podkreślali jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Ponadto mł. asp. Grażyna Bałkańska- Rozwód policjantka dzielnicowa przypomniała dzieciom  zasady korzystania z numerów alarmowych.

Na koniec przedszkolaki otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki - radiowozy policyjne i słodycze. Dzieci natomiast dziękowały mundurowym własnoręcznie wykonanymi wiosennymi kwiatami

mł. asp. Beata Budzyń  

Powrót na górę strony