Aktualności
Rozmiar czcionki
- Plan Równości Płci w Policji - drugie spotkanie z koordynatorami ds. wdrażania Planu Równości Płci w Policji na lata 2023-2026 W Komendzie Głównej Policji w dniach 25 -26 kwietnia br. odbyło się spotkanie na temat wdrażania Planu Równości Płci w Policji na lata 2023-2026, który wszedł w życie 1 września 2023 r.
- Razem z CBZC o wymiarze dzisiejszego człowieczeństwa i zagrożeniach wpływających na poczucie bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Policjanci z KPP w Choszcznie oraz uczniowie Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 1 mieli okazję wziąć udział w wykładach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Szczecinie oraz szczecińskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w ramach realizowanego „Kalendarza Praw Człowieka 2023/2024”.
- Człowieczeństwo to dar, a nie powód do zmartwień Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie oraz Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Szczecinie zorganizowały w Połczynie Zdroju spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 na temat praw człowieka w środowisku szkolnym.
- O hejcie i mowie nienawiści z perspektywy praw człowieka Godność, szacunek, tolerancja i odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Tych kilka zagadnień w codziennej rzeczywistości stanowi dla ogółu społeczeństwa ogromny problem, z którym nie wszyscy są w stanie sobie poradzić. Dotyka to szczególnie młodzieży.
- Empatia jako część składowa praw człowieka. Wykłady dla policjantów i uczniów klas mundurowych Każdego roku, 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Empatii. Zagadnienie empatii czyli zdolności współodczuwania emocji innych osób oraz umiejętność wyobrażania sobie ich sytuacji, szczególnie w dzisiejszych czasach ma kluczowe znaczenie z perspektywy wsparcia drugiego człowieka.
- Międzynarodowy Dzień Pokoju doskonałą okazją do dyskusji na temat praw człowieka, tolerancji i aktualnej sytuacji na świecie 21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Dzisiejsza sytuacja geopolityczna na świecie doskonale pokazuje, że pokój nie jest przywilejem wszystkich narodów i niektóre nacje muszą stoczyć najważniejszą walkę w swojej historii aby przetrwać.
- O prawach człowieka w szczecińskich Zespołach Wsparcia Środowiskowego Pogram edukacyjny z obszaru praw człowieka policjanci z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka z KWP w Szczecinie zrealizowali w trzech spotkaniach z podopiecznymi szczecińskich Zespołów Wsparcia Środowiskowego przy ul. Niemcewicza, ul. Pocztowej i ul. Tartacznej. Zajęcia dotyczyły tematyki tolerancji, przeciwdziałania mowie nienawiści i hejtu.
- Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka Corocznie, 10 grudnia, w rocznicę podpisania Deklaracji, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 r.
- Kampania "16 Dni przeciw Przemocy wobec Kobiet" z myśliborskimi dzielnicowymi Międzynarodowa kampania „16 Dni przeciw Przemocy wobec Kobiet” symbolizowana białą wstążką trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2021 roku. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie kwestii przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Kampania służy wzmocnieniu współpracy lokalnych struktur w celu okazywania sprzeciwu wobec przemocy. Dzielnicowi z myśliborskiej jednostki po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody tej inicjatywy.
- 9 listopada Międzynarodowym Dniem Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku odbył się pogrom Żydów znany jako „noc kryształowa”. Żeby upamiętnić ofiary tej nocy, na 9 listopada ustanowiono Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem policjant z Wydziału Prewencji Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie st. sierż. Konrad Szelest wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką w tutejszej Jednostce Policji kom. Magdaleną Rymszewicz spotkali się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum znajdujących się w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie.