Ekspresowa kara za załamie przepisów na meczu - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Ekspresowa kara za załamie przepisów na meczu

Wczoraj w trybie przyspieszonym skazani zostali trzej mieszkańcy Szczecina za to, że złamali przepisy z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd skazał obwinionych na karę grzywny oraz zakazu wstępu na niektóre mecze piłki nożnej.

W miniona środę na na stadionie przy ul. Karłowicza odbył się mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. W trakcie zabezpieczania imprezy policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 37 do 39 lat za wniesienie alkoholu na imprezę.

Wczoraj mężczyźni zostali skazani, bo sprawa trafiła do sądu w trybie przyspieszonym. Wobec dwóch z nich orzeczona została kara grzywny w wysokości 2 tys. zł. oraz zakaz wstępu na imprezy masowe mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres dwóch lat oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu. Natomiast wobec trzeciego sąd wydał wyrok 1 miesiąca ograniczenia wolności w zamian za prace społeczne w wymiarze 40 godzin oraz podobnie jak u jego kompanów zakaz wstępu na mecze Pogoń Szczecin i reprezentacji w tym samym wymiarze.

 

Z kolei dzisiaj przed południem skazany w trybie przyspieszonym został mężczyzna, którego zachowanie zgodnie z przepisami określa się jako wtargnięcie na imprezę masową. Skazany mężczyzna w środę posłużył się cudzą kartą w celu wzięcia udziału w meczu.

 

 

podkom. Mirosława Rudzińska