Aktualności

Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów

Data publikacji 03.11.2015

Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w obecności Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka odbyło się uroczyste przekazanie 25 nowych samochodów dla policjantów. W uroczystości brał udział Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jarosław Sawicki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Pan Marek Jasztal oraz Komendant Miejski Policji w Szczecinie insp. Wiesław Tyl wraz z zastępcami, komendanci Komisariatów, kadra kierownicza szczecińskiej Policji oraz zaproszeni goście.

25  kolejnych nowoczesnych radiowozów trafi do  policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Są to 12 oznakowane oraz 13 nieoznakowanych kia ceed. Auta wybrano w wyniku przetargu. Przekazane samochody są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.


Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych miasta Szczecina, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Koszt radiowozu oznakowanego to około 62 tysiące złotych natomiast nieoznakowanego to około 53 tysiące. Łączna  wartość zakupionych samochodów to kwota blisko 2 milionów złotych.


Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek powiedział podczas dzisiejszej uroczystości, że dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta jest bardzo istotne a przekazane samochody pozwolą funkcjonariuszom jeszcze lepiej wykonywać zadania na rzecz obywateli. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jarosław Sawicki podziękował w imieniu wszystkich policjantów za przekazane radiowozy podkreślając,  jak istotna jest dobra współpraca z władzami miasta.


Ksiądz Prałat Piotr Kordula Duszpasterz Policji Zachodniopomorskiej poświęcił  nowe pojazdy służbowe. Natomiast w uroczystym wręczeniu kluczyków do radiowozów  uczestniczył Pan Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin,  nadinsp. Jarosław Sawicki Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie oraz insp. Wiesław Tyl Komendant Miejski Policji w Szczecinie.      


Nowe radiowozy mają silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 110 i 115 koni mechanicznych. Są wyposażone m.in. we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne i w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy.  


Radiowozy wkrótce trafią na szczecińskie ulice i będą wykorzystywane do patrolowania naszego miasta.

 

 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
 • Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów
  Uroczyste przekazanie radiowozów dla szczecińskich policjantów

 

Powrót na górę strony