Aktualności

Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 22.04.2017

Dzisiaj odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Inauguracja doskonale wpisała się w wiosenną Rowerową Masę Krytyczną, do której zaproszenie dla wszystkich rowerzystów skierowało Stargardzkie Porozumienie Rowerowe przy udziale Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Ogólnopolska kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” będzie trwać do 22 września br., czyli do obchodzonego na całym świecie Dnia bez Samochodu. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz promocja ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze.

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbyła się w ramach Rajdu Powstania Styczniowego do Sosny Powstańczej 1863 w Górkach Kampinoskich. W naszym województwie kampania wystartowała o godzinie 11:00 razem z uczestnikami Rowerowej Masy Krytycznej w Stargardzie.

Przejazd ulicami miasta rozpoczął się na Rynku Staromiejskim, a zakończył na terenie „Bobrowej Polany”, gdzie odbywał się piknik ekologiczny przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie przy udziale Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego.

W wydarzeniu wzięli udział także policjanci, którzy zachęcali do ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze.

Uczestnicy otrzymali od zachodniopomorskiej drogówki m.in. poradniki rowerowe, elementy odblaskowe oraz dzwonki kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach”. Najmłodsi byli do wzięcia udziału w konkursach plastycznych i quizach dot. zasad BRD.

Rozpoczęty cykl działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”, to m.in.:

- promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym
- uzmysłowienie rowerzystom, zarówno najmłodszym, jak i osobom pełnoletnim, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych

- dbanie o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenie obowiązkowe
- promowanie jazdy w kasku i kamizelce odblaskowej

- poszanowanie innych uczestników ruchu

- edukowanie świadomości kierujących samochodami, rowerzystów oraz pieszych w kwestii zagrożeń w relacjach wzajemnych

- promowanie jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu

 

 

 

 

Powrót na górę strony