Aktualności

Areszt dla sprawców wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 25.04.2017

Policjanci z Kamienia Pomorskiego zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego, którzy wdarli się do domu i wbrew żądaniu pokrzywdzonych, nie chcieli go opuścić. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, około godziny 14:00 oficer dyżurny kamieńskiej Komendy odebrał zgłoszenie, według którego trzech zamaskowanych mężczyzn wdarło się do domu w miejscowości Wrzosowo. Następnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mężczyźni ci, przy użyciu topora, kija i noża, grożąc zamachem na życie i zdrowie pokrzywdzonych, usiłowali wymusić od nich pieniądze.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy, którzy w toku podjętych czynności służbowych zatrzymali czterech sprawców przestępstwa: 18-letniego mieszkańca gminy Świerzno, dwóch 19-letnich mieszkańców gminy Kamień Pomorski oraz prowodyra - nieletniego (17 lat) mieszkańca gminy Dziwnów.

Sprawców doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Dorosłych osadzono w areszcie, a nieletniego po przesłuchaniu przekazano rodzicom. Trójka zatrzymanych usłyszała już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawę nieletniego sąd rozpatrzy w trybie zwykłym.

post. Aleksandra Berenda/AG

Powrót na górę strony