Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów

W ramach kampanii społecznej „Kreci mnie bezpieczeństwo” policjanci z wałeckiej jednostki zorganizowali warsztaty dla gimnazjalistów pod nazwą „Dwa ćpania - lekcja głupoty”. Celem prowadzonych dla gimnazjalistów zajęć jest zachęcenie uczniów do mówienia "NIE" dealerom i kolegom promującym narkotyki i inne używki. W przedsięwzięciu uczestniczył terapeuta od uzależnień.

Dwa dni trwały warsztaty dla gimnazjalistów z Wałcza, Mirosławca i Piecniku. Działania, które mają na celu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zrealizowane były w ramach realizacji kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Do współudziału mundurowi z Wałcza zaprosili współpracującego z policjantami terapeutę od uzależnień z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Arka-Noego w Głomsku.  

Młodzi ludzie, podczas ponad dwu godzinnych warsztatów zatytułowanych „Dwa ćpania - lekcja głupoty”dowiedzieli się, że uzależnienia, a w szczególności narkotyki okradają młode osoby z ich cennego czasu, sił życiowych i zdrowia. Przerywają tak ważny proces w życiu człowieka jakim jest uczenie się. Przynoszą nieodwracalne konsekwencje na całe życie. Mundurowi informowali także o konsekwencjach prawnych związanych z przestępczością narkotykową. Terapeuta mówił natomiast o tym, że młody człowiek winien wybrać wolność, by umieć powiedzieć „NIE” świadomie i w odpowiednim momencie.

Celem prowadzonych dla gimnazjalisów zajęć jest zachęcenie uczniów do mówienia "NIE" dealerom i kolegom promującym narkotyki, czy alkohol, poznanie brutalnej prawdy o uzależnieniu, a także zastanowienie się nad samym sobą i swoją przyszłością w kontekście uzależnień.

Po zajęciach przeprowadzona była dobrowolna, anonimowa mini-ankieta dla chętnych osób. Podczas spotkania były momenty śmiechu, chumoru ale i łzy. Młodzi ludzie opiszczali salę, w której przeprowadzone były warsztaty ściskając dłoń zaproszonego gościa i dziękując za spotkanie policjantom.

 

mł. asp. Beata Budzyń/KR

 • Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów
  1
 • Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów
  2
 • Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów
  3
 • Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów
  4