Dwukrotnie włamał się do tego samego Kościoła - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Dwukrotnie włamał się do tego samego Kościoła

Kryminalni ze Śródmieścia i KMP w Szczecinie pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z Kociołów mieszczących się na terenie miasta zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Policjanci ustalili, że 27- latek w odstępie kilku dni włamał się do tego samego obiektu sakralnego i ukradł z kościelnej skarbony znajdujące się tam pieniądze. Podejrzewany usłyszał dwa zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu KP Śródmieście we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Szczecinie ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednego ze szczecińskich  obiektów sakralnych.

Na początku bieżącego tygodnia policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do Kościoła. Nieustalony wówczas sprawca po wyłamaniu drzwi między nawą a przedsionkiem dostał się do wnętrza obiektu a następnie z trzech skarbon  na datki  ukradł znajdujące się tam  700 zł.

Pracujący nad sprawą policjanci wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Już następnego dnia po przestępstwie  pojechali do jego miejsca zamieszkania i zatrzymali tam  27- latka.
Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwo. Mieszkaniec Polic  kilka dni wcześniej włamał się do tego samego Kościoła i działając w  podobny sposób ukradł 300 zł. ze skarbon kościelnych.
Na podstawie zebranego przez policjantów ze Śródmieścia materiału dowodowego 27 - latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynów i zobowiązał się do naprawienia szkody.

Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach podejrzanego wkrótce zadecyduje sąd.

asp. szt. Irena Kornicz