Aktualności

Kradzionym Lublinem na „podwójnym gazie” pojechał szukać pracy

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Daewoo Lublin i odzyskali pojazd. 24-letni mężczyzna kierował skradzionym pojazdem będąc pod wpływem działania alkoholu i bez wymaganych uprawnień.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 maja 2017 roku. Wczesnym rankiem Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Daewoo Lublin z terenu posesji w dzielnicy Bukowo. Dyżurny natychmiast przekazał informację o zaistniałym zdarzeniu oraz cechach pozwalających na identyfikację skradzionego pojazdu załogom pełniących służbę na terenie miasta. W wyniku podjętych działań skradziony samochód został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie na ul. Wyszyńskiego jeszcze tego samego dnia.

Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mieszkaniec Szczecina. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że szczecinianin jest nietrzeźwy i ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.  

Mężczyzna przyznał się do kradzieży pojazdu. Tłumaczył mundurowym, że chciał pojechać na rozmowę o pracę do Przecławia pod Szczecinem. 24-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a także z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Szczecinianin został zatrzymany, a pojazd po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano właścicielowi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za popełnione przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Nad Odrą.


Zespół Prasowy KWP /KR