Aktualności

Trzykrotnie włamywał się do tego samego lokalu

Data publikacji 27.05.2017

Kryminalni z Komisariatu Policji w Złocieńcu pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta i gminy Złocieniec oraz dwoma usiłowaniami i jedna kradzieżą z włamaniem do lokalu usługowego na terenie miasta Złocieniec zatrzymali 21-letniego mieszkańca Złocieńca .

Na przełomie kwietnia i maja br. do policjantów docierały zgłoszenia dotyczące usiłowań i  kradzieży z włamaniem do zaparkowanych na terenie miasta i gminy Złocieniec samochodów, skąd kradł radia samochodowe i pozostawione mienie. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło włamania do punku usługowego  na terenie miasta. Jak się później okazało, ten sam sprawca włamywał  trzykrotnie do tego lokalu.

Policjanci ze Złocieńca wytypowali podejrzewanego o ten czyny mężczyznę a następnie pojechali go zatrzymać. W mieszkaniu 21- latka mundurowi znaleźli i zabezpieczyli marihuanę i młynek.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a pracujący nad sprawą funkcjonariusze gromadzili w tym czasie materiał dowodowy niezbędny do postawienia podejrzewanemu zarzutów.
Śledczy  ustalili również, że oprócz kradzieży z włamaniem do pojazdów, 21- latek ma na swoim koncie również inne przestępstwo. W odstępach kilkudniowych  trzykrotnie okradł  ten sam punkt usługowy usługo i zabrał z niego znajdujący się sprzęt elektroniczny i pieniądze
Policjanci odzyskali część  ukradzionego mienia.
Funkcjonariusze przesłuchali 21-latka, który przyznał się do popełnionych czynów i  złożył wyjaśnienia w sprawie.
Mężczyzna usłyszał zarzuty nie tylko za kradzieże z włamaniem ale również za posiadanie środków odurzających.
Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Na podstawie zebranego przez policjantów ze Złocieńca materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora o zastosowanie wobec 21- latka aresztu tymczasowego.
Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje wkrótce sąd.


st. asp. Maciej Zieliński / IK

 

Powrót na górę strony