Aktualności

Podejrzani o stosowanie przemocy na tle rasowym i narodowościowym trafili do aresztu

Data publikacji 30.05.2017

Trzech Szczecinian odpowie przed sądem za znieważenie w miejscu publicznym obcokrajowca z powodu jego przynależności rasowej. Już zastosowany został wobec nich areszt tymczasowy a za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu trzech mieszkańców Szczecina w jednym z punktów rozrywki mieszczącym się na terenie miasta spędzało wieczór. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu i zachowywali się głośno. Kiedy jeden z pracowników ochrony zwrócił im uwagę prosząc o kulturalne zachowanie dwóch mężczyzn i kobieta zaczęli go znieważać.

Szczecinianie publicznie obrażali  obu pracowników ochrony, zachowywali się wobec nich agresywnie, szarpali pokrzywdzonych za ubrania i próbowali zadawać im  ciosy. Ponadto wobec pracownika ochrony, który jest obcokrajowcem zachowywali się lekceważąco i wielokrotnie publicznie obrażali go słownie z powodu przynależności narodowościowej i rasowej.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce wysłany został patrol szczecińskich wywiadowców. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych i przewieźli ich  do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przesłuchania pokrzywdzonych i świadków szczecinianie  usłyszeli zarzut publicznego znieważenia osoby z powodów narodowościowych i rasowych. Prokurator nadzorujący to postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował, że 25 – latka oraz  33 i 34 – latek najbliższe dwa miesiące spędza w areszcie.

Za popełnione przestępstwo może im grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


asp. sztab. Irena Kornicz

Powrót na górę strony