Aktualności

Zatrzymani za kradzież z włamaniem trafili do aresztu

Data publikacji 01.06.2017

Sprawcy włamania do domu jednorodzinnego na terenie gminy Pyrzyce zostali zatrzymani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, nim jednak staną przed sądem najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zdarzenia doszło w połowie maja br. na terenie gminy Pyrzyce. W jednym z domów jednorodzinnych sprawcy wyłamali okno, dostając się do jego wnętrza. Z mieszkania w celu przywłaszczenia zabrali znajdującą  się   tam biżuterię o łącznej wartości 800 złotych.

Funkcjonariusze  z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w trakcie intensywnych czynności operacyjnych ustalili, że z kradzieżą mogą mieć związek 24 i 35 - latek z powiatu świnoujskiego. Pyrzyccy kryminalni przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, zatrzymali obu mężczyzn. Zarówno 24 – latek jak i jego starszy znajomy trafili do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach na wniosek komendanta zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie wobec 24 i 35 - latka na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i orzekł środek zapobiegawczy.
Mężczyznom za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

S[prawa ma charakter rozwojowy. Policjanci cały czas weryfikują podobne zgłoszenia kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Nie wykluczone, że podejrzani usłyszą kolejne zarzuty.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska

  • Zatrzymani za kradzież z włamaniem trafili do aresztu
    1
  • Zatrzymani za kradzież z włamaniem trafili do aresztu
    2

Powrót na górę strony