Aktualności

Uciekał przed policjantami i wyrzucał narkotyki

Data publikacji 08.06.2017

Na trzy miesiące aresztowany został 29-latek, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę w bezpośrednim pościgu, kiedy ten na widok dzielnicowych rzucił się do ucieczki, wyrzucając po drodze narkotyki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

  • Uciekał przed policjantami i wyrzucał narkotyki
    1

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, pełniący w poniedziałek obchód w rejonie służbowym, zauważyli przy ulicy Matejki mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się rozglądać, po czym pospiesznie wsiadł do samochodu i odjechał. Policjanci postanowili poznać przyczynę nerwowego zachowania mężczyzny.

Po skontrolowaniu jego dokumentów, 29-latek nagle podjął pieszą ucieczkę w kierunku pobliskich zabudowań. Goniąc go, stróże prawa widzieli jak mężczyzna wyjął z kieszeni worek foliowy, rozerwał go i zaczął rozsypywać zawartość na chodnik i trawnik. Chwilę potem uciekinier był już w rękach mundurowych. Przy zatrzymanym znaleziono młynek, służący do kruszenia marihuany.
 
Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili drogę ucieczki 29-latka, zabezpieczając w kilkunastu miejscach rozsypany susz koloru brunatno-zielonego. Specjalistyczne badanie wykazało, że jest to marihuana.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych. Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek o jego tymczasowy areszt.
Na wczorajszym posiedzeniu sąd uwzględnił wniosek, wydając decyzję o aresztowaniu 29-letniego świnoujścianina na trzy miesiące.
 
Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać  źródło pochodzenia narkotyków oraz okoliczności ich nabycia przez mężczyznę.
 
asp. sztab. Beata Olszewska / IK

Powrót na górę strony