Aktualności

Dozór dla sprawcy trzech kradzieży z włamaniem

Data publikacji 20.06.2017

Złocienieccy kryminalni zatrzymali 22- latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem do altan mieszczących się na terenie Ogrodów Działkowych. Sprawca kradł z wnętrza tych pomieszczeń pozostawione tam różne urządzenia elektryczne. Drawscy śledczy udowodnili mu trzy takie przestępstwa. Za popełnione czyny może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie kwietnia i maja  br. do Komisariatu Policji w Złocieńcu napłynęły zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych. Łupem sprawcy padały: sprzęt elektroniczny, narzędzia i elektronarzędzia. Pracujący nad tą sprawą policjanci wytypowali podejrzewanego o te czyny 22- letniego mieszkańca Złocieńca.

Wkrótce się okazało, że oprócz wspomnianych włamań przestępca ma też na koncie kradzież laptopa, konsoli i urządzeń peryferyjnych, a przestępstwo to nie zostało jeszcze zgłoszone. Prowadzone  przez funkcjonariuszy  czynności w  sprawie  doprowadziły do odzyskania utraconego laptopa oraz zatrzymania sprawcy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator na podstawie zebranego przez złocienieckich policjantów  materiału dowodowego zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

st.asp. Maciej Zieliński  / IK

Powrót na górę strony