Aktualności

Zatrzymani sprawcy podpaleń pięciu altanek

Data publikacji 21.06.2017

Kryminalni z Pogodna ustalili i zatrzymali dwóch sprawców, którzy od dwóch tygodni podpalali altanki ogrodowe. Podejrzewanym udowodniono 5 takich czynów. Właściciele posesji wycenili straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Od końca maja br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno w krótkich odstępach czasu  otrzymali informacje dotyczące pożarów altanek mieszczących się na terenie jednego z ogrodów działkowych. W sumie na przestrzeni dwóch tygodni przyjęto 5 takich zawiadomień.

Śledczy z Pogodna prowadzący te sprawy wykonywali czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia a funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego weryfikowali swoje ustalenia prowadzące do zatrzymania  podejrzewanych o ten czyn.
Mundurowi ustalili, że sprawca lub sprawcy zajmowali się przestępczym procederem od końca maja do połowy czerwca br.  

Szeroko zakrojone działania operacyjne zakończyły się  ustaleniem sprawców podpaleń. W tej sprawie zatrzymano 3 nieletnich. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego dwóch z nich usłyszało zarzuty popełnienia czynu karalnego a jeden przesłuchany w charakterze świadka, ponieważ w chwili popełnienia czynów nie miał ukończonych 13 lat. Policjanci udowodnili obu  14- latkom  łącznie 5 zniszczeń mienia poprzez ich podpalenie. Właściciele altanek wycenili straty na ponad 26 tys. złotych.

Obaj nieletni  za swoje czyny opowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

asp. szt. Irena Kornicz

Powrót na górę strony