Aktualności

Policjanci odzyskali silniki zaburtowe warte blisko 13 tysięcy złotych

Data publikacji 22.06.2017

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży silników elektrycznych z terenu pola namiotowego. Odzyskane silniki zaburtowe o wartości 13 000 zł, powróciły do prawowitego właściciela.

  • Policjanci odzyskali silniki zaburtowe warte blisko 13 tysięcy złotych
    1

Borneńscy policjanci potrzebowali tylko trzech dni aby ustalić i dotrzeć do sprawców kradzieży.   Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży.

W poniedziałek z samego rana do dyżurnego szczecineckiej jednostki wpłynęła informacja, dotycząca kradzieży 4 silników zaburtowych, które "zniknęły" z pola namiotowego znajdującego się na terenie gminy Borne Sulinowo. Sprawcy wykorzystując chwilę nieuwagi pracownika rozcięli namiot zatwierdzony do przyczepy campingowej i ukradli silniki elektryczne do łodzi wędkarskich.

Dzięki intensywnym działaniom policjantów z komisariatu w Bornem Sulinowie ustalili sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu złotowskiego  w wieku od 21-27 lat. Podczas przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że wszystko zaczęło się od poszukiwania dodatkowego paliwa, gdy w ich samochodzie zapaliła się kontrolka rezerwy paliwa. Niestety w niedzielę turyści opuścili pole namiotowe i nie było tam żadnego pojazdu, z którego sprawcy mogliby spuścić paliwo. Korzystając z okazji sprawdzili zawartość namiotu znajdującego się na terenie bazy wędkarskiej i zainteresowali się znajdującymi się tam silnikami elektrycznymi. Mężczyźni  ukradli silniki i już następnego dnia sprzedali je 30 - letniemu mieszkańcowi  powiatu złotowskiego.

Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała już zarzuty za kradzież, grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 30 - latek, który odkupił przedmioty pochodzące z przestępstwa usłyszał zarzut paserstwa za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Matys /KR

Powrót na górę strony