Aktualności

Pędził z prędkością 147 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 25.06.2017

38-letni kierujący pojazdem BMW przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 97 km/h. Dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy w miejscu, gdzie jest to zabronione (linia podwójna ciągła), nie sygnalizując swoich manewrów. Przeciwko kierującemu sporządzono wniosek o ukaranie do Sądu oraz zatrzymane zostały mu uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Podczas patrolu drogi krajowej nr 6 zauważyli jadący z dużą prędkością  pojazd marki BMW, którego kierujący nie przestrzega przepisów ruchu drogowego. Kierujący pojazdem BMW nie stosował się do znaków drogowych w tym znaku poziomego – linia P4 (podwójna ciągła). Wykonywał swoje manewry bez sygnalizacji.
Policjanci wykonali  pomiar prędkości, z jaką poruszała się kierująca w miejscowości Kozia Góra. Okazało się, iż w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – teren zabudowany, kierująca poruszała się z prędkością 147 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 97 km/h.
Podczas kontroli okazało się, iż kierujący dodatkowo nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy OC. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych bazach okazało się iż pojazd od ponad dwóch lat nie posiada badań technicznych. Gdy funkcjonariusze sprawdzili kartotekę kierującego okazało się, iż w przeszłości był on wielokrotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym oraz  kierowany był kilkakrotnie na sprawdzenie kwalifikacji.

W związku z powyższym funkcjonariusze ruchu drogowego białogardzkiej policji odstąpili od postępowania mandatowego. W związku z lekceważącym zachowaniem kierującego w stosunku do przepisów ruchu drogowego oraz rażącego naruszenia przepisów poinformowano mężczyznę, że zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Białogardzie. Kierującemu oczywiście zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.


Wyk. A.Sz / IK

Powrót na górę strony