Aktualności

Słuchacze SP Słupsk patrolują Koszalińskie i Mieleńskie ulice

Data publikacji 04.07.2017

40 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku, pod koniec szkolenia i po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, po raz pierwszy odbywa służbę w terenie. Przez najbliższe dwa tygodnie, w ramach praktyki zawodowej wspólnie z doświadczonymi policjantami z koszalińskiej komendy będą w patrolach pieszych dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz gminy Mielno.

To już kolejna tura praktyk, jakie w naszym mieście odbywają słuchacze ze Słupska. Młodzi mundurowi wspólnie z doświadczonymi policjantami z naszych jednostek od dzisiaj służą w patrolach pieszych. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że wskazana współpraca przynosi korzyści obu stronom.

Dzięki wzmocnieniu osobowemu na ulicach miasta pojawia się więcej funkcjonariuszy. Wspólnie z policjantami z naszych jednostek słuchacze patrolują między innymi główne ciągi komunikacyjne, parki, place zabaw oraz newralgiczne obszary, które mieszkańcy naszego miasta zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Słuchacze skierowani zostali również do Posterunku Policji w Mielnie, gdzie wspierają funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w pasie nadmorskim. Do ich zadań należy przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających turystów i mieszkańców gminy. Policjanci  dyslokowani są także w rejon mieleńskiej promenady, okolice dyskotek i lokali rozrywkowych.


sierż. Beata Gałka

 • Słuchacze SP Słupsk patrolują Koszalińskie i Mieleńskie ulice
  1
 • Słuchacze SP Słupsk patrolują Koszalińskie i Mieleńskie ulice
  2
 • Słuchacze SP Słupsk patrolują Koszalińskie i Mieleńskie ulice
  3
 • Słuchacze SP Słupsk patrolują Koszalińskie i Mieleńskie ulice
  4

Powrót na górę strony