Aktualności

Zatrzymani za pobicie kolonistów

Data publikacji 13.07.2017

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 23-latkowi i o dwa lata młodszej od niego kobiecie, którzy zaatakowali grupę kolonistów i ich opiekunkę. Sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy w sezonie letnim pełnią służby w miejscowościach nadmorskich.

W miniony poniedziałek (10.07.2017r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał zgłoszenie dotyczące pobicia grupy kolonistów i ich opiekunki przez dwójkę młodych ludzi. Osoby te bez żadnego powodu zaczepiły grupę wypoczywających, kierując wobec nich wyzwiska i wulgaryzmy, po czym kobieta zaatakowała 24-letnią opiekunkę kolonistów. Równocześnie towarzyszący jej mężczyzna zaatakował znajdujące się na miejscu dzieci.

W chwili, kiedy w obronie pokrzywdzonych stanął jeden z przypadkowych przechodniów, napastnicy oddalili się. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłany został patrol Policji, który udzielił pomocy poszkodowanym.
Do ustalenia miejsca pobytu podejrzewanych sprawców i ich zatrzymania włączyli się nie tylko policjanci z Międzyzdrojów ale i funcjonariusze  OPP w Szczecinie, którzy w sezonie letnim pełnią służby w miejscowościach nadmorskich. To właśnie Ci ostatni na jednej z ulic miasta zauważyli parę odpowiadającą podanemu wcześniej rysopisowi sprawców. Podejrzewani zostali zatrzymani.
23- letni mężczyzna i 21- lataka  usłyszeli zarzuty pobicia, do których się przyznali.  

Obu mieszkańcom Bydgoszczy za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


st. post. Aleksandra Berenda/ IK

Powrót na górę strony