Aktualności

Zatrzymany za wybicie szyby w radiowozie

Data publikacji 19.11.2015

Nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności może grozić 33 - letniemu mieszkańcowi Polic, który wybił szybę w policyjnym radiowozie. Już następnego dnia dzięki ustaleniom polickich kryminalnych i mieszkańców miasta sprawca uszkodzenia mienia został zatrzymany. Mężczyzna znany jest funkcjonariuszom, działał w warunkach recydywy.

W poniedziałek około godz. 21:00 policcy mundurowi wykonywali czynności służbowe na ul. Mieszka I w Policach. Na parkingu przy bloku zaparkowali radiowóz i poszli do jednego z mieszkań. Kiedy po kilkunastu minutach wrócili do pojazdu okazało się, że tylna szyba w radiowozie jest rozbita. Wykonane na miejscu oględziny wykazały, że uszkodzenie powstało po rzuceniu kamieniem w szybę.

Już następnego dnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Policach na podstawie własnych operacyjnych ustaleń i współpracy z  mieszkańcami miasta ustalili podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 33- letni mieszkaniec Polic. Mężczyzna znany jest funkcjonariuszom, wcześniej notowany był za zniszczenie mienia. Przed sądem za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.  
Podejrzany usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Kodeks karny przewiduje za ten czyn od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. 

Powrót na górę strony