Aktualności

Odpowie za groźby i czynną napaść na policjantów

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z Nowogardu zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował jednego z nich nożem oraz groził pozbawieniem życia. Podejrzanemu o groźby karalne i czynną napaść na funkcjonariusza, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości w gminie Nowogard, gdzie agresywny 57-latek dokonał samookaleczenia, które mogło zagrażać jego życiu i zdrowiu. Widząc umundurowanych funkcjonariuszy, mężczyzna trzymając w ręce kuchenny nóż, zaatakował nim jednego z policjantów, próbując ugodzić go w twarz. Stróże prawa używając siły fizycznej, jak również środków przymusu bezpośredniego, skutecznie obezwładnili mężczyznę. Podczas zatrzymania, awanturnik groził także policjantom pozbawieniem życia. Był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.

Zanim mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, został przewieziony do szpitala, gdzie w związku z samookaleczeniem, udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu gróźb karalnych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec 57-latka środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Julita Filipczuk / IK

Powrót na górę strony